Zaprojektuj i wydrukuj

PORADNIK

 

Jak kupować etykiety Herma?

 

 1. Podłoże: zastanów się do jakiej powierzchni zamierzasz przykleić etykietę. W opisie każdej etykiety znajdziesz przydatne informacje.

 2. Materiał etykiety: folia czy papier? Etykiety foliowe są zazwyczaj odporne na warunki atmosferyczne, ale bywa też papier impregnowany, który jest odporny na temperatury od -40 do +150° C. Zwróć także uwagę na rodzaj folii: poliester (PS), polietylen (PE) czy polipropylen (PP). 

 3. Folie najczęściej nie nadają się do drukarek atramentowych, choć są wyjątki (np. Herma 8694) - najczęściej jest to folia PP.

 4. Trwałość: zastanów się jak długo etykieta ma przylegać do podłoża. Może chcesz ją odkleić po kilku dniach? Albo chcesz, aby się nie odkleiła w ogóle?

 5. W jakich warunkach etykieta ma przylegać do podłoża? Czy będzie na zewnątrz, czy w pomieszczeniu? Czy powinna być odporna na działanie mrozu, upału i wilgoci? A może chcesz włożyć przedmiot oklejony etykietą do zamrażarki?

 6. Drukarka: atramentowa, laserowa czy kopiarka? Druk kolorowy czy czarnobiały? A może chcesz wydrukować zdjęcie?

 7. Filtry: Najprościej użyć naszych filtrów, które pomogą wyselekcjonować etykiety odpowiadające najbardziej wymagającym zastosowaniom. 

   

Kupiłeś etykiety. Co teraz? 

 

 1. Projektowanie etykiet online - można skorzystać z darmowego oprogramowania online: https://www.herma.pl/buero-zuhause/vorlagen-software/asystent-etykiet-online/

 2. Możliwość projektowania etykiet Herma oferują także programy MS WORD oraz Open Office.

 3. Drukowanie: jeżeli drukarka automatycznie nie rozpoznaje etykiet, to należy zmienić ustawienia drukarki z papieru na etykiety. Koniecznie sprawdź czy drukujesz na etykietach papierowych czy foliowych.